tel: (+48) 506 268 329 (rezerwacja terminu)

email: kontakt@semilia.pl

Twoja rehabilitacja w sercu Długołęki

PRO Semilia jest prężnie działającym ośrodkiem i otwartym na potrzeby mieszkańców Długołęki i nie tylko. Naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej pomocy i opieki, która dałaby szanse uzyskania poprawy stanu zdrowia oraz zadowolenia naszych Pacjentów. W PRO Semili wykonywane są zabiegi z zakresu FIZYKOTERAPII, KINEZYTERAPII, MASAŻY oraz Strefy relaksu.

Nasza oferta:

Fizykoterapia

Jest to leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, takich jak: ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, różnego rodzaju promieniowanie.

W ramach fizykoterapii wykonujemy:

  • Krioterapię miejscową – „Leczenie zimnem" przez zastosowanie lodu lub innej substancji o niskiej temperaturze.
  • Magnetoterapię – Metoda fizykoterapeutyczna polegająca na oddziaływaniu zmiennym polem magnetycznym na ustrój. Zaletą pola magnetycznego jest równomierne przenikanie wszystkich tkanek, co znakomicie ułatwia wykonywanie zabiegów. Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowe, uśmierza ból i - stymuluje regenerację tkanek.
  • Laser - Jest to leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Wykonując zabieg na ściśle określonych punktach możemy zwiększyć jego skuteczność, koncentrując energię lasera w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy.
  • Prądy Diadynamiczne - Prądy modulowane małej częstotliwości, powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Główną zaletą tych prądów jest silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu.
  • Prądy Interferencyjne - Prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (tj. nałożenia się) w tkankach dwóch prądów przemiennych. Mają działanie przeciwbólowe, zwiększają przekrwienie naczyń. Zalecane są po ustąpieniu ostrego nasilenia dolegliwości.